Статті

Про що говорить показник IP?

Про що говорить показник IP?


Рація дає користувачеві потрібний рівень свободи, а саме: можливість спілкування там, де відсутнє покриття стільникового зв'язку або розмова по мобільному телефону буде коштувати невиправдано дорого. Рація забезпечує стабільний, якісний, безкоштовний зв'язок.


При покупці цього девайса враховуються багато моментів, пов'язаних зі специфікою професійної діяльності або хобі. Одним із важливих показників, що характеризують термін служби та умови роботи, є показник пиловологозахисту IP.


Що таке показник IP?


IP або Ingress Protection Rating – це стандарт, який дає інформацію про те, наскільки прилад стійкий до проникнення крапель води і частинок пилу всередину корпусу відповідно до міжнародного стандарту IEC 60529. Спираючись на цю класифікацію, покупець розуміє, що криється за поняттям «водонепроникність» в описі товару і чи підходить рація до конкретних умов експлуатації. Це універсальна характеристика, якою маркуються не тільки рації, але й різне обладнання і електроприлади.


  Класифікація IP


Маркування складається з двох букв і двох цифр у форматі: IP **.  Перша цифра коду показує ступінь захисту корпусу від попадання дрібних зважених часток (пилу), друга – від проникнення вологи. Якщо ступінь захисту по якомусь параметру відсутній, там буде стояти 0 (IP02, IP20). Детально кожен параметр описаний в таблиці.


табличні значення IP


У більшості рацій рівень пиловологозахисту становить IP54. Корпус досить герметичний, щоб всередину могла проникнути лише мала кількість пилу, при цьому робота пристрою не буде порушена. А також бризки (опади, або від штучних джерел), що потрапляють на корпус під будь-яким кутом, шкоди не принесуть.


IP67 – показник найнадійніших рацій. Повна герметизація корпусу, при якій пил не проникає всередину. А також пристрій може витримати занурення в воду на глибину до 1 метра протягом 30 хвилин. При цьому виробник може ввести додаткове оснащення:

пиловологозахист рації


  • Ліхтарик, робота якого в миготливому режимі активується при попаданні в воду
  • У воді приймають положення «горілиць», що значно полегшує пошук


Зазвичай це найдорожчі моделі з асортименту будь-якого виробника.


При покупці такого обладнання потрібно чітко розуміти умови, в яких буде потрібен зв'язок. Не варто переплачувати за максимальний захист рації, якщо користуватися нею будуть в звичайних міських умовах, на командних сухопутних змаганнях.  Якщо виникають сумніви, то консультація фахівця допоможе Вам прийняти оптимальне рішення.